Skip to content

tel: +48 (24) 269-69-05

Wyszukaj
Wemaa

Porada

Czyszczenie hydrodynamiczne w służbie czystości wielkopowierzchniowej

Jeśli macie Państwo szczegółowe pytania odnośnie naszej oferty zapraszamy do kontaktu.

Czyszczenie hydrodynamiczne w służbie czystości  wielkopowierzchniowej

Są miejsca, gdzie wymagana jest bezwzględna czystość i jest ona regularnie sprawdzana przez stosowne służby. Taka sytuacja ma miejsce wszędzie tam, gdzie np. produkowane lub przetwarzane są produkty spożywcze. Inne miejsca to np. fabryki, gdzie proces produkcji powoduje zapylenie, a obecność pyłu niekorzystnie wpływa na zdrowie ludzi oraz na jakość efektów produkcji. Te i wiele innych sytuacji to konieczność regularnego czyszczenia wielkopowierzchniowego. W takich miejscach jednak nie sprawdzi się zwykły serwis sprzątający. Konieczne są inne rozwiązania, a idealne jest czyszczenie hydrodynamiczne. Do takiego specjalistycznego sprzątania potrzebny jest z kolei agregat, który wytworzy wodę o wysokim lub bardzo wysokim ciśnieniu. Taka pompa to wydatek, który szybko się zwraca, a dodatkowo urządzenie okazuje się bardziej przydatne niż początkowo zakładaliśmy. Przyjrzyjmy się, gdzie możemy zastosować takie czyszczenie hydrodynamiczne.

Czyszczenie hydrodynamiczne — przykładowe zastosowania

Wszelkie firmy, gdzie coś się wytwarza czy przetwarza, borykają się z różnego rodzaju zabrudzeniami, zapyleniem, szlamem i innymi, niewygodnymi pochodnymi działalności. Innym razem działalność wręcz opiera się na oczyszczaniu powierzchni i późniejszym wykonywaniu na niej zleconych prac. Przy małych powierzchniach i lekkich zabrudzeniach przydaje się zwykła myjka i agregat podający wodę do 500 bar. Ale jest szereg miejsc i sytuacji, gdzie konieczne jest czyszczenie hydrodynamiczne i konieczne jest użycie sprzętu o większej mocy. Kilka przykładów:

  • Instalacje, zbiorniki, rurociągi, silosy itp. Każda firma produkcyjna ma takie zakamarki, którymi wędrują efekty uboczne działalności, gdzie przetrzymuje się konkretne substancje albo, którymi podawane są płyny niezbędne w procesie technologicznym. To miejsca, w których tworzą się osady lub wręcz powstają oporne powłoki. Aby je usunąć korzysta się właśnie z czyszczenia hydrodynamicznego.
  • Hale produkcyjne, maszyny. Wiele jest środowisk produkcyjnych, gdzie w procesie technologicznym powstaje szereg zabrudzeń i zapyleń. Czyszczenie hydrodynamiczne nie niszczy powierzchni, nie powoduje odkształceń, można więc w ten sposób dokładnie umyć ściany, podłogi, maszyny i taśmy produkcyjne.
  • Tabor samochodowy. Czyszczenie hydrodynamiczne przydaje się w przypadku ciężarówek i cystern przewożących produkty spożywcze, ale nie tylko. Każda firma ma potrzebę utrzymania swojego taboru w czystości.
  • Powierzchnie przeznaczone do renowacji. Czyszczenie hydrodynamiczne daje spore możliwości. Poradzi sobie z usunięciem powłok malarskich, korozji metalu bądź betonu, wszelkich zabrudzeń ropopochodnych czy olejowych. A z użyciem bardzo wysokich ciśnień, rzędu 2500 bar, możemy nawet usunąć stary beton i przygotować zbrojenie do położenia nowego.
  • Narzędzia, rusztowania, szalunki. Posiadając agregat o odpowiedniej mocy oczyścimy te wszystkie rzeczy z resztek betonu i farb, a tym samym przygotujemy się do kolejnego zlecenia.

Dobieramy sprzęt do czyszczenia hydrodynamicznego

Wszędzie tam, gdzie przyda się czyszczenie hydrodynamiczne, konieczny będzie agregat wysokociśnieniowy. Zależnie od możliwości dotyczących zasilania, można wybrać urządzenie elektryczne lub spalinowe. Możemy wybrać urządzenie stacjonarne, ale jeśli przewidujemy wykorzystanie agregatu w terenie, to dostępne są wersje mobilne na gumowych kółkach. W zależności od dostępności miejsc, które planujemy czyścić, należy dobrać odpowiednie lance, pistolety, głowice i dysze. Często przydają są np. głowice wielopunktowe lub lance z możliwością regulacji kąta. I na koniec najważniejsza rzecz, czyli moc. Czyszczenie hydrodynamiczne wykonuje się z użyciem wody o ciśnieniu od 2000 do 2500 bar i konieczny jest agregat, który wytworzy taką moc.

Hydrojetting w praktyce – ciśnieniowe oczyszczanie powierzchni
Czyszczenie rurociągów z użyciem wysokiego ciśnienia