Skip to content

tel: +48 (24) 269-69-05

Wyszukaj
Wemaa

Porada

Jak skutecznie wyczyścić kostkę brukową?

Jeśli macie Państwo szczegółowe pytania odnośnie naszej oferty zapraszamy do kontaktu.

Jak skutecznie wyczyścić kostkę brukową?

Kostka brukowa jest materiałem chyba najczęściej i najchętniej używanym do pokrywania podjazdów, ścieżek, czy nawet większych terenów, takich jak place lub parkingi w miastach. Tak jak każda użytkowana nawierzchnia, kostka brukowa zużywa się i brudzi, co powoduje jej nieestetyczny wygląd. W okresie wiosennym warto zadbać o kostkę brukową i usunąć z niej zabrudzenia.

Usuwanie trudnych zabrudzeń

Kostka brukowa stosunkowo łatwo absorbuje brud. Powstają na niej plamy z oleju, przyklejają się różnego rodzaju nieczystości. Często problemem jest naniesiona ziemia, a także wyrastające w szczelinach, niezwykle trudne do wyplenienia mchy i porosty, które nie dość, że nieestetycznie wyglądają, to jeszcze powodują mikrouszkodzenia w strukturze kostki, w które może wnikać woda. Jest to problemem, ponieważ w czasie zimy woda ta zamarza i doprowadza do rozsadzania, pękania i kruszenia kostek. Ręczne usuwanie zabrudzeń i roślin jest bardzo problematyczne, szczególnie przy bardzo rozległych terenach. Do szybkiego i efektywnego czyszczenia kostki brukowej świetnie nadają się myjki wysokociśnieniowe.

Zalety mycia pod ciśnieniem

Mycie wodą pod ciśnieniem (czyli tak zwany hydroblasting) pozwala na odspojenie różnego rodzaju zabrudzeń bez konieczności szorowania, ścierania, czy używania dodatkowych środków chemicznych. Nie tworzy to dodatkowych problemów, a woda, której używa się do czyszczenia nie zawiera szkodliwych substancji, które mogłyby wniknąć w grunt. Woda podawana z myjki pod wysokim ciśnieniem dociera do wszystkich trudnodostępnych miejsc i wypłukuje brud z drobnych szczelin kostki, pozwala również na skuteczne pozbycie się uciążliwych mchów i porostów rosnących w łączeniach. Jest to sposób bardzo wygodny, nie wymaga wielkich nakładów pracy, a pozostaje skuteczny i przyjazny dla środowiska.

Hydromonitoring, czyli woda pod naprawdę wysokim ciśnieniem
Możliwości, jakie daje woda pod wysokim ciśnieniem