Skip to content

tel: +48 (24) 269-69-05

Wyszukaj
Wemaa

Porada

Możliwości, jakie daje woda pod wysokim ciśnieniem

Jeśli macie Państwo szczegółowe pytania odnośnie naszej oferty zapraszamy do kontaktu.

Możliwości, jakie daje woda pod wysokim ciśnieniem

Z siły generowanej przez płynącą wodę ludzie korzystają od setek lat. Jednak dopiero dzięki wynalezieniu agregatów umożliwiających generowanie strumienia o bardzo wysokim ciśnieniu możemy w pełni korzystać z mocy tego żywiołu.

Czyszczenie

Woda pomaga w utrzymaniu czystości i walce z uciążliwym brudem. Zwyczajnym sposobem czyszczenia z użyciem wody jest rozpuszczanie w niej detergentów lub innych środków myjących, które mają za zadanie rozpuścić i usunąć brud z danej powierzchni. Jednak dzięki zastosowaniu myjek wysokociśnieniowych w przemyśle nie trzeba już zdawać się wyłącznie na siłę ludzkich rąk i moc żrących detergentów. Mycie wodą pod wysokim ciśnieniem, czyli tzw. hydroblasting lub waterjetting, pozwala na dosłowne oderwanie nawet bardzo trudnych zabrudzeń od powierzchni bez niszczenia jej. Nie powoduje odkształceń, ani zarysowań, nie trzeba też stosować dodatkowych środków chemicznych, które szkodzą środowisku i nierzadko nie są zgodne ze standardami higieny obowiązującymi na terenie chociażby niektórych zakładów produkcyjnych.

Odspajanie powłok

Myjki wysokociśnieniowe, a właściwie agregaty podające wodę pod wysokim ciśnieniem to nie tylko mycie, ale również odspajanie trudnych do usunięcia powłok. Dzięki bardzo wysokiemu ciśnieniu (ponad 1000 bar) możemy za pomocą samej wody usunąć powłoki malarskie, zaschniętą zaprawę (chociażby z szalunków), nawierzchnie gumowaną oraz bitumiczne, a nawet oznakowanie poziome z dróg, czy parkingów. Nie ma konieczności stosowania żrących preparatów, czy angażowania do pracy dużej grupy ludzi. Wystarczą porządne myjki ciśnieniowe i jeden doświadczony operator.

Obrabianie materiałów

Odpowiednio wysokie ciśnienie wody daje również możliwości, które określa się mianem hydromonitoringu. Polega on na obrabianiu materiałów strumieniem wody. Tym sposobem można nie tylko wypłukiwać podłoże, ale nawet przecinać bardzo twarde materiały. Hydromonitoring to także antykorozja betonu, bowiem przed odpowiednim zabezpieczeniem zniszczonej, betonowej powierzchni trzeba uprzednio zerwać jego wierzchnią, osłabioną i zniszczoną warstwę. Woda świetnie się do tego nadaje. Popularne jest również skuwanie betonu za pomocą agregatów wysokociśnieniowych. Strumień wody działa bardzo skutecznie i precyzyjnie oraz ma tę przewagę nad stosowaniem ciężkich sprzętów, że nie powoduje wstrząsów prowadzących do mikropęknięć i osłabienia konstrukcji.

Jak skutecznie wyczyścić kostkę brukową?